مهم ترین نکته های ایمنی جوشکاری در ارتفاع

جوشکاری از جمله کارهایی است که امروزه برای اتصال استفاده بسیاری دارد و بر اساس نیاز بیشتر به این صنعت امروزه شاهد آن در همه زمینه ها هستیم چه در زیر دریا و چه در ارتفاع اما ما این در این مقاله قرار است تا جوشکاری در ارتفاع را که یکی دیگر از خدمات ارتفاع کاران پرواز تبریز می باشد مورد بررسی قرار دهیم.

در ساختمان ها و همچنین ارتفاعات نیز شما به جوشکاری احتیاج دارید زیرا شما به نسبت کاری که دارید ممکن است تا مجبور شوید برای اتصالات خود مانند اتصال دائمی موادی مانند سرامیک، فلز ، پلیمر و کامپوزیت از جوشکاری استفاده کنید.

جوشکاری چیست ؟

فلزات برای داشتن اتصالات محکم نیازمند عملیاتی هستند که در آن عواملی مانند فشار، جریان الکتریسیته و حرارت باعث پیوستگی این فلزات شوند و این اتصال به وجود آید که این کار در ارتفاع بسیار کار سختی محسوب میشود.

همچنین جوشکاری به دو بخش اصلی تقسیم میشوند که در زیر آن ها را معرفی میکنیم:

جوش سنگین

جوشکاری به دو قسمت تقسیم میشود که به جوشکاری شامل اسکلت سازی محصولات فلزی جوشکاری سنگین میگویند.

جوش سبک

اما بیشتر جوشی که استفاده میکنیم از این نوع است مانند جوشکاری در و پنجره، نرده سازی، نصب پنجره هایی که نیاز به جوش در ارتفاع دارند همچنین حفاظ فلاشینگ پله فرار، ریل آسانسور، و .. اشاره داشت.

ایمنی جوشکاری در ارتفاع

جوشکاری به تنهایی کاری است که باید ایمنی های لازم انجام شود و مطمینا این کار در ارتفاع ایمنی های بیشتری را می طلبد و این موضوع ربطی به حرفه ای بودن یا مبتدی بودن جوشکار ندارد و در هر شرایطی باید این ایمنی رعایت شود.

به همین منظور شما باید از طناب مخصوص این کار استفاده کنید و همچنین دود فلزات جوشکاری، سرو صدا،البسته حفاظتی ، پیشگیری از حریق، جوشکاری در فضاهای بسته همگی مواردی هستند که باید از نظر ایمنی مورد بررسی قرارگیرند.

وسایل ایمنی جوشکاری در ارتفاع

در زیر نیز وسایل ایمنی برای جلوگیری از ایجاد مشکل به شما معرفی میکنیم:

  • استفاده کردن از سیستم های خنک کننده موتور جوشکاری
  • روشن کردن محل جوشکاری
  • استفاده از وسایل و تجهیزات ایمن و استاندارد
  • دقت به منعطف بودن کابل های جوشکاری
  • استفاده از کلاه و عینک مخصوص جوشکاری

 

ممنون که با این آموزش از ارتفاع کاران پرواز تبریز با ما همراه بودید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست