زیبایی و جلوه ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید به تمیزی آن دقت بسیاری نمود. نما ساختمان که بر اثر دود ماشین ها.کارخانه ها.باران های اسیدی و دیگر الاینده ها صورتی نامطلوب به خود گرفته اند به چند روش میتوان تمیز کرد یا باید با نصب کردن داربست الاینده ها را از روی نمای ساختمان از میان برد و یا بدون استفاده از داربست و به روش راپل با امکانات و ابزار های  مطمن که در ارتفاع های بلند ساختمان ها نصب میشود و سطح نمای ساختمان را پاک میکنند.

کدام ساختمان ها نیازمند نماشویی هستند؟کدام ساختمان ها نیازمند نماشویی هستند؟

  1. ساختمان هایی که از زمان ساخت ان ها چندین سال گذشته و در این سال ها تمیز نشده اند و رنگ نمای ان ها تغییر کرده است برای از بین بردن الاینده های این نوع ساختمان ها باید از دستگاه واترجت۲۲۰و مواد شوینده مخصوص استفاده کرد.
  2. ساختمان های تازه ساخت به این علت باید نماشویی شوند که چون سنگ کاری ان تازه انجام شده و خاک سنگ ها  و هم چنین سیمان و گچ که در نصب سنگ ها مورد استفاده گرفته است هنوز روی نما مانده است پس از چندین ماه باعث تارو بدون جلا شدن سنگ ساختمان میشود
  3.  ساختمان های شیشه ای به دلیل این که در فصول مختلف سال در مقابل باران و برف  و نور خورشید قرار میگیرد خیلی زود کثیف میشود و باید چن ماه یکبار تمیز شود.
  4.  ساختمان هایی که نمای ان ها رنگ آمیزی شده یا سیمان کاری گردیده و یا از شاسی کشی و ورق های کامپوزیت ساخته شده اند حداقل باید هر ۶ ماه یکبار نما شویی شوند
بیشتر بخوانید»»» پاک کردن شیشه های ساختمان ها

خدماتی که در نما شویی مورد استفاده قرار میگیرد

  1. شامل تمامی کار هایی که درتمیز کردن نمای ساختمان و از بین بردن الاینده های روی نما با استفاده از امکانات و تجهیزات خاص در ارتفاع انجام میشود.
  2. به دلیل اینکه نمای کار شده بر روی ساختمان ها متفاوت است نماشویی به روش های گوناگون انجام میشود زیرا مواد شوینده مورد استفاده در نماها تفاوت دارد و اگر از روش و مواد درستی استفاده نشود باعث از بین رفتن نما میشود.
  3. اگر جرم و آلاینده ها از روی نما ساختمان پاک نشود پس از مدتی باعث میشود تا هم جلوه زشت به خود بگیرد و هم باعث شکستن و خرد شدن سنگ نما میگردد.

روش های مورد استفاده در نما شویی

  • روش داربست
  • روش راپل

کدام ساختمان ها نیازمند نماشویی هستند؟نتیجه

در سال های گذشته برای پاک کردن جرم و آلاینده ها از روی نمای ساختمان با نصب داربست به تمیز کردن نما می پرداختند اما امروزه با توسعه علم و دانش و استفاده از ابزار های ساختمانی درتمام دنیا و به دلیل بالا بودن ارتفاع سازه ها و ساختمان ها روش داربست دیگر زیاد مورد استافده قرار نمیگیرد زیرا هم باعث میشود هزینه هنگفتی بپردازیم و هم سرعت عمل پایین بیاید. اگر قصد سفارش دارید و یا میخواهید مشاوره بگیرید می توانید از شماره پایین اقدام فرمایید امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست