بهترین روشها و تجهیزات ایمنی در جوشکاری جهانی کاربرد دارد. جوش همه را در معرض خطرات مشابه قرار می دهد، خواه شما مسئولیت ایمنی در یک شرکت بزرگ تولیدی با جوش، یک شرکت مهندسی میلیارد دلاری یا یک سازنده مستقل کوچک را برعهده بگیرید. در اینجا ۶ نکته برای بهبود ایمنی جوشکاری در تیم ارتفاع کاران برای شما ارائه شده است، از جمله توصیه هایی که باعث افزایش بهره وری نیز می شود.

۱٫ دفترچه راهنما را بخوانید

دفترچه راهنمای جوشکار حاوی اطلاعات مهم ایمنی و همچنین روشهای اطلاعاتی است که پتانسیل دستگاه را به حداکثر می رساند. اطمینان حاصل کنید که هرکسی که دستگاه را اداره می کند با محتوای آن آشنا باشد. اگر کتابچه راهنمای کاربر از بین رفته یا آسیب دیده است، برای جایگزینی با سازنده تماس بگیرید. بسیاری از تولید کنندگان کتابچه های آنلاین را به صورت آنلاین ارائه می دهند. نه از این مقاله و نه موارد دیگر، نباید به عنوان جایگزینی برای توصیه های سازنده استفاده شود.

۲٫ پوشاندن کل پوست

هر پوست در معرض اثرات دردناک و آسیب رسان پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز مستعد است. علاوه بر این، جرقه ها در لباس ها باز، دکمه های سوراخ دار یا پیراهن کوتاه که کاملاً دکمه نیست، گرفتار می شوند. آنها می توانند بدون توجه به اینکه جوشکار “در زیر کاپوت” است، غافل شوند. یقه های پیراهن دکمه ای، دکمه سر دست و جیب جلو برای جلوگیری از جرقه آنها و پوشاندن پوست در معرض آن. کبریت یا فندک بوتان را در جیب خود نگه ندارید. از پوشیدن شلوار کش دار خودداری کنید، زیرا ممکن است کاف ها جرقه بزنند.

6 نکته برای بهبود ایمنی جوش کاری ۳٫ لباس مناسب

نه پیراهن های کوتاه و نه آستین کوتاه در یک سلول جوش قرار ندارند. حتی یک جوش سریع شیرآلات نیاز به تجهیزات ایمنی مناسب از جمله کلاه ایمنی، دستکش و لباس دارد. فقط لباس های مقاوم در برابر شعله بپوشید ، مانند شلوار جین و پیراهن ساخته شده از مواد محکم یا با جلیقه جوش. بهانه اینکه جوش های جوش خیلی سنگین ، گرم ، محدود کننده یا دست و پا گیر هستند ، به سرعت تبدیل به یک چیز گذشته می شوند. سازندگان تجهیزات ایمنی اکنون لباس سبک از پارچه مقاوم در برابر شعله ، چرم خوک ، و ترکیبی از این دو تولید می کنند که محافظت بهتری دارند و سهولت حرکت را نسبت به گذشته نشان می دهند.

دستکش، آنها اکنون با انگشتان خمیده ارگونومیک و با طرح های مختلف برای فرآیندهای جوشکاری خاص در دسترس هستند. دستکش MIG / Stick سنگین، دستکش MIG با کارکرد متوسط و دستکش TIG که مهارت و لمس بیشتری ایجاد می کند و فقط برخی از گزینه های موجود است. توجه داشته باشید که دستکش برای چیدن مواد فقط جوش داده شده کافی نیست. برای جلوگیری از سوختگی از انبردست استفاده کنید.

بیشتر بخوانید »»» انواع روش های شست و شوی نما

۴٫ کفش مناسب

کفش یا چکمه‌های چرمی دارای بهترین محافظت از پا است. پاهای شلوار باید بالای کفش باشد. کفش تنیس یا پارچه ای نپوشید. اولین هشداری که این قانون را نادیده گرفته اید ، ممکن است احساس سوزش به عنوان نرمتر و صاف کننده کفش شما باشد.

۵- تنفس کنید

دود و دود ناشی از جوشکاری خطری برای سلامتی به همراه دارد. هنگام جوشکاری در فضاهای محدود، دودهای سمی ممکن است جمع شوند و یا محافظت از گازها می تواند جایگزین هوای تنفس شود. از هود اگزوز برای خارج کردن دود از ناحیه استفاده کرده و اطمینان حاصل کنید که هوا به اندازه کافی تمیز است برخی از مواد به طور خاص هنگام جوشکاری به دستگاه تنفس نیاز دارند، بنابراین برای انجام مراحل صحیح، با برگه داده الکترود جوشکار، مهندس جوشکاری یا متخصص ایمنی صنعتی، با سازندگان تماس بگیرید.

6 نکته برای بهبود ایمنی جوش کاری ۶٫ نور را نبینید

فقط یک لحظه در معرض اشعه های قوس جوش نیاز است تا چشمان غیرمترقبه “فلش قوس” را تجربه کنند ، یک وضعیت دردناک که ممکن است تا چند ساعت پس از مواجهه ظاهر نشود.

جمع بندی

خب در این مقاله ۶ نکته برای بهبود ایمنی جوش کاری توضیح داده شد. امیداوریم مقاله مفیدی بوده باشد. همچنین اگر نیاز به جوشکاری در ارتفاع دارید با تیم ارتفاع کاران تماس بگیرید که تمامی نکات ایمنی را رعایت میکنند. برای ارتباط با ما از طریق شماره زیر با تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست